Glavna Gradska tržnica nalazi se u užoj jezgri Varaždina, na više od 6.000 kvadratnih metara površine. Članica je Udruge hrvatskih tržnica, te ima status Certificirane seljačke tržnice koji jamči prodaju izravno od proizvođača i ekološko porijeklo proizvoda. Više od 300 klupa za prodaju voća i povrća te rezanog cvijeća, gotovo stotinu lokala i kioska, mliječna hiža i cvjetni plac čine ju najreprezentativnijom tržnicom na sjeverozapadu Hrvatske.
Gradska tržnica d.o.o. je u vlasništvu Grada Varaždina.
Varaždinski plac, mjesto izvornog varaždinskog štiha
1. Kako znamo da su proizvodi koje kupujemo na placu domaći?
Gradska tržnica u Varaždinu ima status Certificirane seljačke tržnice što znači da proizvode kupujete izravno od proizvođača. Proces certifikacije obnavlja se iz godine u godinu, te status 'proizvoda hrvatskog seljaka' godišnje prima približno šezdeset OPG-ova i obrtnika koji svakodnevno nude svoje proizvode na klupama na tržnici.
2. Osim upravljanjem tržnicama, čime se još bavi Gradska tržnica d.o.o.?
Osim svoje osnovne djelatnosti, Gradska tržnica je i upravitelj Dječjeg odmarališta 'Varaždin' na Rabu, te organizira booking, održavanje objekta i programe ljetovanja za predškolsku i školsku djecu. Osim toga, Gradska tržnica redovito kao izvršni organizator sudjeluje u gradskim manifestacijama kao što su 'Ledena čarolija' (događanja povodom adventa na Kapucinskom trgu), Ljeto u Varaždinu, Gourmet i slično. Osim toga, Gradska tržnica bavi se i poljoprivrednom proizvodnjom te upravljanjem 'Vrtovima života', poljoprivrednim zemljištem u Hrašćici.
3. Kome se u Gradskoj tržnici obratiti za informacije o zakupnicima i izlagačima?
Za sve informacije uvijek se možete obratiti na broj telefona 042 320 956 ili e-mail info@varazdinskiplac.hr. Također možete uputiti i službeni zahtjev za informacijom službeniku za informiranje, putem obrazaca koji se nalaze ovdje.